Bavlněné povlečení

Bavlněné povlečení JE KLASIKA

Když budete vybírat nové ložní prádlo, vsaďte na bavlněné povlečení. Má mnoho výhod a díky nejrůznějším technologiím pro zpracování má hodně podob, takže najdete variantu vhodnou pro použití v letních horkých měsících i pro studenou zimu. Bavlna je přírodního původu a je šetrná i k citlivé dětské pokožce.

Výhody bavlněného povlečení

I levné povlečení vyrobené z bavlny má vysokou kvalitu už jen díky samotné podstatě bavlněného vlákna. Jde o přírodní materiál, který vyniká svou prodyšností. S tím se pojí také schopnost absorpce přebytečné vlhkosti. Povlečení z bavlny je přirozeně jemně hřejivé, takže nechladí v porovnání se saténovým. Pro zkvalitnění spánku a pohodlí při ležení v posteli je velmi důležité hebkost a jemnost na omak. Mezi výhody patří i nenáročná údržba a dlouhá životnost kvalitního povlečení z bavlny.

bavlnene povleceni

Nevýhody

Mezi drobné nevýhody patří nutnost žehlení, protože běžné bavlněné ložní prádlo je mačkavé a krčí se. Výjimkou je krepové povlečení, které se také vyrábí z bavlněné příze, ale díky speciálnímu zpracování a jemné textuře se nemusí žehlit. Jinak je bavlna velmi vhodným materiálem, který se již po mnoho let používá právě na povlečení a ložní prádlo.

Jak pečovat o bavlněné povlečení

Bavlněné povlečení zvládá praní na vyšší teploty, přičemž nejčastěji doporučovaná teplota je 40 °C. Při praní je dobré otočit povlečení naruby, aby nedocházelo k oprání barev. Zip či knoflíky je lepší zapnout. Co se týká volby vhodného pracího prostředku, raději nepoužívejte agresivnější typy určené k bělení. Vhodné je omezit také aviváž, která může být příčinou alergické reakce a zbytečně kazí přirozené vlastnosti bavlny. Sušení v sušičce se příliš nedoporučuje. Při žehlení by ložní prádlo mělo být opět otočené naruby. Na žehličce nastavte šetrnější program určený pro žehlení bavlněného materiálu.