Flanelové povlečení

S flanelovým povlečením se na zimu začnete těšit!

I když má pohled na zasněžené kopce a zamrzlé rybníky svoje kouzlo, mnozí z nás nemají zimní období právě v lásce. Můžeme i my, zatvrzelí odpůrci chladu a tmy, najít na blížícím se ne zrovna přívětivém čase něco pozitivního? Ano! Flanelové povlečení. 

Zahřeje

Flanel nepředstavuje na trhu s ložním povlečením žádnou novinku a zcela jistě patří k nejpoužívanějším vůbec. Právem. Především v zimním období po něm sahají ti největší zimomřivci, protože vědí, že zahřeje lépe než bavlněné, krepové nebo třeba saténové. I když si na flanelové povlečení v létě ani nevzpomenete, věřte, že jakmile vás ovane první ledový vítr, pokorně se k němu budete zas a znovu každý rok vracet.

flanelove povleceni

 

Pohladí

100% bavlněný flanel přichází na svět díky kartáčování bavlněného plátna pomocí speciálních ocelových kartáčů. Tak vznikne na první pohled hřejivá látka s charakteristickými vlastnostmi, jakými jsou jemnost a „chlupatý“ vzhled. Dost možná se setkáte i s mikroflanelem. Ten vás ale nikdy nepomazlí tak, jako to dokáže ten bavlněný. Vyrábí se česáním syntetických materiálů. A sami asi tušíte, že syntetika, například polyester, bavlnu plnohodnotně nezastoupí ani v jemnosti, ani v hřejivosti.

Při správné péči vydrží roky

Chcete-li si užívat všech atributů flanelového povlečení dosyta dlouhá léta, musíte se o něj starat, to je prostě fakt. Bavlnu obecně perte na speciální jemné programy s nízkými teplotami, abyste se vyhnuli vzniku nežádoucích žmolků a vybledlým barvám. Za kvalitní aviváž či podporu změkčení vody pomocí octa či citronu vás flanel odmění dlouhodobou měkkostí. Pozor dejte i v případě sušení, a to jak v sušičce, tak i na slunci. Přesušení totiž podporuje lámavost látky.

A ještě… Chraňte flanelové povlečení před čtyřnohými miláčky klidně vlastním tělem! Jejich chlupy totiž ulpívají na flanelu až neuvěřitelně dobře.