Saténové povlečení

Povlečení pro princezny? Jednoznačně saténové!

Dodejte své ložnici punc luxusu a elegance. Oblečte své lůžkoviny do vytříbeného saténového povlečení!

Saténové povlečení se na posteli vyjímá jako šperk a dozajista se může stát středobodem každé ložnice, kterou tak pozvedne na zcela novou úroveň. Za jedné podmínky - věnujete-li mu náležitou péči, do níž vás v následujícím článku trošku zasvětíme.

Ochladí i zahřeje

Saténové ložní povlečení si v poslední době nachází cestu do stále většího počtu ložnic. A není se ani čemu divit. Je jemné a příjemné na dotek, v létě chladí, v zimě zahřeje a k překvapení mnohých neklouže. A díky celkově jemnější tkanině jsou u něj možné i výraznější barvy a vzory. Ty jsou na saténové tkanině mnohem sytější.

Do postele se budete těšit

Ve své ložnici tak máte jedinečnou příležitost rozehrát pestrou hru vzorů a barev! A ty měnit tak často, jak se vám zlíbí, ať již podle sezony, či nálady. Taková ložnice se vám nikdy neomrzí. A do postele se budete těšit nezávisle na tom, co v ní budete provádět.

Není satén jako satén!

Ovšem pozor, není satén jako satén. A ne všechna povlečení s označením saténová jimi skutečně jsou. Při nákupu se zaměřte na stoprocentní bavlnu bez příměsí. Důležitý je pojem povlečení ze stoprocentního bavlněného saténu.

satenove povleceni

Povlečení věnujte náležitou péči

Dále je vhodné uživatele upozornit, že saténové povlečení k tomu, aby si po dlouhou dobu zachovalo své pozitivní vlastnosti, vyžaduje patřičnou péči. V první řadě čtěte etikety a důsledně se řiďte jejich symboly. Saténové ložní povlečení vždy perte při vyšších teplotách a zásadně naruby. Jinak riskujete vyblednutí barev. Ze stejného důvodu se vyvarujte používání bělidel a jiných bělících prostředků.

Pozor na sušení i žehlení

Saténové povlečení nikdy nesušte na přímém slunci, ale ideálně při nižší teplotě v sušičce. A pokud jej hodláte klasicky pověsit na šňůru, tak nikdy ne za rohy, mohly by se vytahat. Pozor si dejte i při žehlení. Tomu se u saténového povlečení nevyhnete. Každopádně nikdy s rozpálenou žehličkou nejděte na povlečení přesušené a raději jej trošku navlhčete.

Budete-li se našimi doporučeními řídit, bude vaše saténové povlečení ve vaší ložnici skutečně zářit jako šperk.